Z jakich materiałów produkuje się litery przestrzenne

Litery przestrzenne, które wykorzystuje się na co dzień w reklamie, mogą być zrealizowane z nadzwyczaj różnorodnych materiałów. W obecnych czasach stanowczo największą renomą cieszą się przestrzenne litery z płyty PCV albo styroduru.

Litery przestrzenne ze spienionego PCV

Spienione PCV, to nie co innego jak lekko elastyczne litery, które wykonane są z polichlorku winylu. Do fabrykacji liter przestrzennych korzysta się z zaawansowanej technologii swobodnego spienienia. Największą pozytywną stroną liter przestrzennych ze spienionego PCV, jest bardzo niewielka waga, odporność na warunki atmosferyczne oraz łatwa obróbka mechaniczna, dzięki czemu można zaprojektować i sporządzić nawet bardzo skomplikowane napisy. Litery przestrzenne ze spienionego PCV mogą być dostępne w wielu wielorakich odcieniach i grubościach.

Przestrzenne litery z styroduru

Styrodur jest materiałem, który zbliżony jest do pospolitego styropianu, lecz może pochwalić się stanowczo bardziej jednolitą strukturą. Litery przestrzenne z ekstrudowanej pianki polistyrenowej – XPS, są bardzo tanie, z tej przyczyny cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Litery ze styroduru można pomalować standardowymi farbami akrylowymi. Styrodur wykorzystywany jest nie tylko do fabrykacji zaawansowanych liter przestrzennych, lecz zarówno do produkcji znaków graficznych, napisów, czy logotypów. Warto wspomnieć także i o tym, iż materiał ten używany jest także do dociepleń, jako zamiennik dla styropianu. Największą pozytywną stroną przestrzennych liter z styroduru, jest ich nieznaczna waga, przystępna cena jak i duża wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.